+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Hermes II V8CI

 

Wprowadzenie

Cechy konstrukcji

Cechy konstrukcji

Moduły rozszerzeń

Moduły rozszerzeń

Zastosowanie

Zastosowanie

Galeria

Galeria

Wprowadzenie

Hermes II V8CI – dronoid transportowy i do zadań u-space

 

Dronoid transportowy HERMES II V8CI, to wielowirnikowiec przeznaczony przede wszystkim do wykonywania skomputeryzowanych misji automatycznych, które mogą być prowadzone w trudnych warunkach pogodowych.

Zastosowanie 8 silników dużej mocy i podwojenie napięcia zasilania w stosunku do konstrukcji bazowej, pozwoliło zwiększyć udźwig roboczy platformy do 10 kilogramów. Dzięki temu dronoid jest w stanie przenosić cięższe i doskonalsze urządzenia optoelektroniczne lub pomiarowe, niedostępne dla mniejszych konstrukcji.

Hermes posiada redundancję wszelkich niezbędnych obwodów. Zasilanie z dwóch ogniw umożliwia wygenerowanie znacznej mocy chwilowej, dzięki czemu dronoid jest stabilny także w niekorzystnych warunkach pogodowych i nadaje się do prac typu heavy-duty.

Dodatkowo Hermes jest wyposażony w pojemnik transportowy, którym z powodzeniem może przewozić leki, opatrunki oraz inne ładunki w warunkach miejskich lub w rejony trudno dostępne.

Cechy konstrukcji

MODUŁ TRANSPORTOWY CARGO

Hermes II V8CI  jest wyposażony w wymienny pojemnik transportowy, którym
z powodzeniem może przewozić leki, krew, opatrunki oraz inne ładunki w warunkach miejskich lub w rejony trudno dostępne.

UDŹWIG

Zastosowanie 8, niezależnych silników o dużej mocy wraz z podwojeniem napięcia zasilającego dronoida pozwoliło zwiększyć udźwig dronoida do 10 kilogramów .

STEROWANIE I OSIĄGI

 • Pułap lotu – 4000 m. n. p. m.
 • Promień działania – 32 km
 • Czas lotu – do 40 minut
 • Maksymalna prędkość – 65 km/h
 • Tryby pracy – ręczny (operator), automatyczny

RAMA WĘGLOWO-KOMPOZYTOWA

Konstrukcja dronoida Hermes oparta jest o sztywną ramę węglowo-kompozytową, stworzoną specjalnie na potrzeby tego projektu, ze stałym układem ramion typu “COBRA”. Całość konstrukcji wykonana z myślą o zadaniach klasy “Heavy-Duty” sprosta nawet najbardziej wymagającym warunkom terenowym i pogodowym.

SYSTEM WIZJI

moc nadajnika – 800 mW
Liczba kanałów – 32
Pasmo pracy – 5.8 GHz

REDUNDANCJA PODZESPOŁÓW

Hermes posiada redundancję wszystkich, niezbędnych obwodów.

Dzięki zastosowaniu 8, niezależnych silników jest w stanie bezpiecznie wylądować nawet w przypadku najgorszego scenariusza awarii.

POBIERZ KARTĘ KATALOGOWĄ

Moduły rozszerzeń

 

 • Głowica optoelektroniczna w standardzie QLM z kamerą zoom x30 FHD
 • Ggłowica optoelektroniczna w standardzie QLM z kamerą zoom x30 FHD, dalmierzem laserowym do 1500m i kamerą termowizyjną z pomiarem temperatury

Realizowane bezpośrednio przy pomocy:

 • mobilnej stacji dowodzenia
 • bazowej stacji dowodzenia

Realizowane pośrednio:

 • poprzez wcześniejsze zaprojektowanie misji, uruchamianej za pomocą komend

 

 • Pojemnik cargo – trzy rozmiary: S,M,L,
 • Moduł wykrywający sabotaż i zakłócenia,
 • Moduł Neuron Chip – dodatkowy moduł szyfrujący i zabezpieczający dane oraz sterowanie dronoidem,
 • Pojemnik do transportu dronoida,
 • Możliwa instalacja innych modułów na życzenie oraz według specyfikacji klienta.

Zastosowanie

 

Platforma ta stworzona została z myślą o spedycji ładunków o zróżnicowanym charakterze. Dzięki stworzonej od postaw konstrukcji zapewnia wyjątkowo wysoki zasięg oraz dużą prędkość przelotu, a system zautomatyzowanego lotu umożliwia pracę bez udziału operatora, nawet w trudnych warunkach.

Duże możliwości załadunku zapewniają zastosowanie nie tylko w transporcie, lecz również w pracy badawczej, analitycznej czy rozpoznawczej. Dronoid umożliwia pracę z wyjątkowo rozbudowanym zestawem czujników czy innego, wyspecjalizowanego osprzętu.

Szeroki wybór modułów rozszerzeń, w tym transportowych umożliwia bezpieczny i szybki transport ładunków specjalnego przeznaczenia, w skład których wchodzą artykuły medyczne, krew czy próbówki z materiałem do analizy laboratoryjnej. Platforma Hermes V8 umożliwia stałą kontrolę i utrzymanie warunków, w jakich odbywa się transport.

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575