+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Od koncepcji do produktu drona

Powstanie i działalność Spartaqs

Spartaqs Sp. z o.o.  to biuro konstrukcyjne z branży High-Tech, powstałe w 2014 roku. Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem, produkcją i sprzedażą innowacyjnych rozwiązań technologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem systemów BSP – bezzałogowych statków latających, pływających i jeżdżących.

 

Specjalizacja Spartaqs

Jesteśmy liderem w dostarczaniu innowacyjnych systemów bezzałogowych (BSP) – dronoidów – profesjonalnych dronów wielozadaniowych dla wielu sektorów przemysłu i usług, jednostek użyteczności publicznej i służb mundurowych oraz ratunkowych.

Specjalizujemy się w tworzeniu spersonalizowanych rozwiązań, które odpowiadają na indywidualne potrzeby naszych klientów, także poprzez realizację projektów na specjalne zamówienie.

 

W ofercie Spartaqs posiadamy drony dla następujących branż:

Transport
Rolnictwo
Energetyka
Ratownictwo
Bezpieczeństwo
Budownictwo
Geodezja

Jeśli nie znalazłeś swojej branży na liście, skontaktuj się z nami i przedstaw nam zadanie jakie przed Tobą stoi, a nasz zespół Spartaqs Group zaprojektuje lub skonfiguruje dla Ciebie drona pod klucz, który wykona nawet najtrudniejsze zadanie!

Misja Spartaqs  

“Safety without Compromises | Bezpieczeństwo bez kompromisów” – to hasło, które podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie produktów i technologii spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości, również w użytkowaniu dla klienta. Stąd też nasze konstrukcje projektowane są tak, by można je było bezpiecznie używać również w przestrzeniach miejskich, w ramach obszarów U-space.

 

Rozwój i innowacje

Nasze flagowe innowacje, w tym dron transportowy Hermes V8 i dron Thor V8CI, dedykowany służbom ratowniczym i centrom kryzysowym, ustanawiają nowe standardy efektywności i niezawodności, demonstrując nasz wkład w rozwój technologiczny. Zrealizowaliśmy również projekt drona na uwięzi – OWL Vision, w ramach Programu Operacyjny Inteligentny rozwój. 

 

Zespół Spartaqs

Sukcesy Spartaqs to wynik pracy naszego doświadczonego zespołu inżynierów, projektantów i pasjonatów innowacji. Pomysłodawcą rozwiązań oraz technologii jest Sławomir Huczała – Innowator, Główny Konstruktor i co-owner Spartaqs Group. Głęboka wiedza naszych specjalistów, połączona z kreatywnością i nieszablonowym podejściem do każdego zagadnienia, pozwalają nam stawiać czoła najbardziej złożonym wyzwaniom i zleceniom, co przekłada się na tworzenie innowacyjnych i skutecznych rozwiązań, mających pozytywny wpływ na bezpieczeństwo oraz realizujących ideę zrównoważonego rozwoju.  

Nagrody i wyróżnienia

Współpracując z instytutami, uczelniami oraz służbami mundurowymi, firma zdobyła doświadczenie i wiedzę, która pozwoliła stworzyć rozwiązania dedykowane dla wielu gałęzi przemysłu, gospodarki i obronności. Spełniają̨ one oczekiwania najbardziej wymagających klientów, a ich nowatorstwo zostało docenione przez wielu niezależnych ekspertów, którzy nagrodzili Spartaqs prestiżowymi nagrodami.

Spartaqs jest laureatem między innymi:

Innovation Award 2016 za innowacyjny projekt wielozadaniowych dronów na Emirates & Europe Economic Forum;

Polskiej Nagrody Innowacyjności 2017 dla Spartaqs w programie prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcję Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej i Biznes Plus w Gazecie Wyborczej;

Nagrody Lider Bezpieczeństwa Państwa 2018 Innowacyjna Firma Na Rzecz Bezpieczeństwa Państwa, Diamentowy Lider Bezpieczeństwa Państwa 2018 za dronoida niewidzialnego Prometheus, a także Lider Bezpieczeństwa Państwa 2018 za dronoida podwodnego Deep Guard i dronoida obserwacyjnego OWL Vision.

W tym samym roku spółka otrzymała “Nagrodę Specjalną Prezesa Targów Kielce na MSPO 2018 za dronoida Prometheus.”

W roku 2019 Spartaqs otrzymał nagrodę “Przemysł 4.0 To Działa!”, Nagrodę “Lider Bezpieczeństwa Państwa 2019 za dronoida transportowego Hermes V8M”, a także dwie nagrody i dwa wyróżnienia w Konkursie Dobry Wzór 2019 – Nagrodę główną “Dobry Wzór 2019” – Nagrodę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w kategorii Nowe Technologie za dronoida Hermes V8M”;

Nagrodę specjalną “Wzór Roku dla Zrównoważonego Rozwoju 2019 – nagrodę KGHM Polska Miedź S.A za dronoida Hermes V8M”.

Badania i rozwój

Spider 3Drone – dronoid z drukarki 3D

Wszystkie projekty oraz rozwiązania technologiczne biura konstrukcyjnego Spartaqs są tworzone od podstaw.

Dzięki temu potrafimy w sposób dynamiczny dostosować swoją technologię i rozwiązania do faktycznych potrzeb klienta, a tym samym zindywidualizować projekt pod konkretne oczekiwania danej branży.

Jako Spartaqs stawiamy też na krajowe surowce i materiały, gwarantując jednocześnie najwyższą jakość wykonania platform bezzałogowych oraz wsparcie dla krajowej gospodarki.

Taka polityka pozwala równocześnie na realizację działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. 

Współpraca, testy terenowe

Systemy i urządzenia Spartaqs powstały między innymi w wyniku ponad rocznej współpracy z Karpackim Ośrodkiem Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu i były przez wiele miesięcy testowane w realnych warunkach działania.

Współpracujemy również z Politechniką Świętokrzyską z Katedrą Technik Komputerowych i Uzbrojenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie realizować projekty o ogromnym potencjale, w oparciu o najnowocześniejsze technologie oraz potencjał naukowy i doświadczenie.

Rozwiązania spółki zostały docenione przez:

Bezpieczny lot nad miastem

Spartaqs nawiązał współpracę ze szpitalem CSK MSWiA i jako pierwszy w Europie wykonał udany lot transportowy dronem między szpitalami w centrum miasta.

Na przestrzeni kilku miesięcy przeprowadziliśmy szereg testów i lotów pilotażowych pod nadzorem organów państwowych, odpowiedzialnych za kontrolę przestrzeni powietrznej, w celu opracowania złożonych instrukcji bezpieczeństwa lotów, a także w celu poddania naszych konstrukcji dronowych niezwykle wymagającym testom bezpieczeństwa i certyfikacji. Potwierdzają one fakt, że dronoidy naszej produkcji to urządzenia gotowe do złożonych misji w środowisku miejskim, które wykonają swoje zadania przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa, bez względu na trudne warunki pogodowe.

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575