+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Zaawansowane prace rozwojowe nad projektem OWL Vision II realizowanym z NCBiR

kwi 7, 2022 | Aktualności

Od roku w firmie Spartaqs prowadzimy prace rozwojowe nad specjalistyczną platformą dronową o wyjątkowych możliwościach, realizowane w ramach projektu z NCBiR

OWL VISION II, bo tak nazywa się ta konstrukcja jest typem urządzenia na uwięzi, którego charakterystyczną cechą jest możliwość wielogodzinnego przebywania w powietrzu na pułapie do 200 m. Dronoid potrafi w zautomatyzowany sposób zrzucić uprząż zasilającą, co czyni go autonomiczną platformą, zdolną do przeprowadzenia niezależnego lotu w promieniu 2 km od mobilnego centrum dowodzenia (zainstalowanego na pojeździe) jako dron rozpoznawczy.

Nadrzędną cechą OWL Vision II jest nieprzeciętna wielkość pozwalająca na udźwig kilkunastokilogramowej głowicy optoelektronicznej i utrzymywanie się z nią w powietrzu przez wiele godzin. Innowacyjną jest również możliwość przenoszenia radaru sonicznego, który może wskazywać źródło ostrzału artyleryjskiego, rakietowego czy też snajperskiego. Dronoid ten może również służyć do wczesnego wykrywania innych bezzałogowych statków latających, a także być wykorzystany jako mobilna stacja retransmisyjna – repeater dla transmisji danych, obrazu oraz innych informacji przesyłanych za pomocą fal radiowych.

Wkrótce testy platformy w locie.

Zapraszamy do ośledzenia postępów prac nad projektem tutaj oraz w mediach społecznościowych Spartaqs Group.

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575