+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Nagroda Prezesa Targów Kielce na MSPO 2018 dla Spartaqs NA 100 – LECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI

wrz 11, 2018 | Aktualności

W dniach od 4 do 7 września br. spółka Spartaqs po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Targach Kielce 2018, prezentując swoje technologie międzynarodowemu audytorium. Z produktami spółki można było zapoznać się na  dwóch stoiskach – wewnątrz oraz na zewnątrz hali targowej. Na zewnętrznym stoisku prezentowane były cztery produkty :

  • Mobilna stacja dowodzenia zbudowana na bazie pojazdu Polaris General 1000,
  • LDR-Z – Lądowy Dronoid Rozpoznania Zagrożeń,
  • LDR – Lądowy Dronoid Zwiadowczy z mikrodronoidem na pokładzie,
  • Helidrone II – Dronoid Ratownictwa Wodnego.

Na stoisku wewnętrznym delegaci z całego świata mogli zaznajomić się z kolejną czwórką innowacyjnych produktów spółki:

  • Ares V4 – Dronoid Zwiadowczo – Obserwacyjny,
  • Hermes V8 Cargo – Wielozadaniowy Dronoid Transportowy,
  • Deep Guard – Specjalistyczny Dronoid Podwodny,
  • Prometheus – Zwiadowczy Niewidzialny Dronoid z osłonami dyspersyjnymi.

Większość wyżej wymienionych bezzałogowców Spartaqs miały swoją premierę podczas tegorocznej edycji targów MSPO.

Oba stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli służb związanych z obronnością kraju – wojska, straży granicznej, straży więziennej, marynarki wojennej, wojsk specjalnych, lotnictwa i innych. Stanowiska Spartaqs odwiedzili również delegaci instytucji państwowych, goście zagraniczni oraz przedstawiciele świata biznesu.

Ogromnym wyróżnieniem dla spółki Spartaqs była wizyta Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego – Pawła Solocha, który poświęcił uwagę produktom spółki, wykazując szczególne zainteresowanie innowacyjnej technologii  Niewidzialnego Dronoida z powłokami dyspersyjnymi Prometheus.

Stoisko Spartaqs odwiedziła także Pierwsza Sekretarz sekcji ekonomicznej Ambasady Iraku Pani Majda Jabbar Nasir, z osobami towarzyszącymi.

Swoją obecnością zaszczycił spółkę Szef Delegacji Ukraińskiej, Pan Marszałek Dymytro Sagajdak.

Kulminacyjnym momentem wizyty ukraińskiej delegacji było uhonorowanie Pana Sławomira Huczały, głównego konstruktora i współwłaściciela firmy Spartaqs zaszczytnym medalem wręczonym za wkład w rozwój przyjaźni polsko – ukraińskiej. Miłym zaskoczeniem była również wizyta generała, pilota Mirosława Hermaszewskiego, który poświęcił swój cenny czas na zapoznanie się z innowacjami Spartaqs.

Wszystkie zaprezentowane podczas MSPO 2018 platformy spółki Spartaqs wzbudziły bardzo duże zainteresowanie odwiedzających targi, ale największym cieszyły się dwie konstrukcje – Deep Guard Specjalistyczny Dronoid Podwodny oraz Prometheus Niewidzialny Dronoid z powłokami dyspersyjnymi. Ogromnym zaskoczeniem dla firmy i wielkim wyróżnienie było uhonorowanie spółki nagrodą specjaln targów za innowacyjny, niewidzialny dronoid z powłokami dyspersyjnymi Prometheus. Wyróżnienie to jest tym większe, iż zostało nadane spółce osobiście przez Prezesa Zarządu Targów

Kielce dr Andrzeja Mochonia, jako nagroda specjalna. W uzasadnieniu dla wręczenia spółce tej nagrody Prezes Zarządu Targów Kielce wyjaśnił, iż mimo, że produkt nie uzyskał jeszcze wszystkich wymaganych w regulaminie konkursu certyfikatów i dopuszczeń, jest tak innowacyjny, iż zespół ekspertów uznał, że jest godny specjalnego wyróżnienia.

Sukces spółki Spartaqs odniesiony podczas kieleckich Targów MSPO 2018, które od ponad ćwierć wieku są wizytówką polskiej branży jest z całą pewnością powodem do dumy i motorem napędowym do dalszych działań.

Relację wideo z uroczystej gali wręczenia nagród Defender – XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO możecie Państwo zobaczyć poniżej

 

 

Więcej informacji dotyczących XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Targach Kielce znajdziecie Państwo na stronie: http://www.targikielce.pl/pl/mspo.htm

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575