+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Firma Spartaqs zabrała głos w sprawie wsparcia polskiej branży BSP w liście do Prezesa Rady Ministrów.

maj 28, 2020 | Aktualności

11 maja 2020 roku firma Spartaqs zabrała głos w sprawie wsparcia polskiej branży Bezzałogowych Systemów Latających w otwartym liście do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Przewodniczący GZM oraz 11 przedstawicieli spółek z branży BSP, w tym firma Spartaqs, wystosowało list do Prezesa Rady Ministrów z apelem o zagospodarowanie potencjału polskich dronów i ochronę polskich producentów przez wsparcie tej gałęzi polskiej gospodarki.

Zautomatyzowane platformy, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii znajdują zastosowanie zarówno podczas wykonywania skomplikowanych misji na obszarach objętych kryzysem, jak i w życiu codziennym obywateli, chroniąc ich oraz czyniąc ich życie łatwiejszym.

Udany przelot dronoida Hermes V8MT firmy Spartaqs, który na swoim pokładzie przetransportował próbki do badań na obecność Covid-19 pomiędzy dwoma warszawskimi szpitalami 29 kwietnia 2020 roku pokazał na gotowość branży dronowej do realizacji zadań zarówno w sektorze publicznym, jak i komercyjnym. Warto podkreślić, że był to pierwszy w Polsce i Europie, udany transport medyczny z wykorzystaniem technologii BSP.

Obecna sytuacja na świecie wyraźnie pokazuje, że technologie dronowe są potrzebne, a możliwości ich wykorzystania jest wiele. Należy jednak pamiętać, że podstawą rozwoju branży dronowej jest wsparcie polskich przedsiębiorców przez organy państwowe.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią dokumentu, która znajduje się poniżej, a także do obejrzenia filmu podsumowującego historyczny lot transportowy dronoida Hermes V8MT nad Warszawą.

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575