Zgodnie z zapowiedziami Pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych i programu CEDD, na masowe usługi transportu dronami przyjdzie czekać 3 lata…Czy na pewno?

maj 20, 2020 | Aktualności

Na portalu logistyka.rp.pl opublikowano artykuł Roberta Przybylskiego „Za 3 lata ruszą w Polsce masowe usługi transportu dronami”. W artykule znajdują się informacje dotyczące Krajowego Systemu Informacji Dronowej, którego uruchomienie przewidziano na 2023 rok, bezpieczeństwo ruchu lotniczego i przestrzeni cyfrowej, regulacje prawne, a także dronowe ubezpieczenia.

W sprawie gotowości polskiej branży dronowej zabrała głos również prezes firmy Spartaqs Aleksandra Borowska, która wskazała, że w kwietniu 2020 roku dronoid firmy Spartaqs dokonał udanego przelotu transportując próbki na obecność koronawirusa – “Był to pierwszy taki przelot w Polsce i pierwszy z sukcesem przeprowadzony w Europie. – Pokazał, że realizacja usług transportowych dronami w trybie automatycznym w BVLOS (poza widzialnością) jest możliwa do realizacji w sposób bezpieczny, skuteczny i skoordynowany”.
Przelot nad Warszawą, jak również inne działania firmy Spartaqs pokazują, że branża BSP jest gotowa do działania już dzisiaj. Pytanie brzmi kiedy gotowi do działania będą polscy urzędnicy i decydenci.
Artykuł dostępny jest na portalu logistyka.rp.pl.

Zapraszamy!

KONTAKT

Spartaqs Sp. z o.o.
Zygmunta Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice

E-mail:
biuro@spartaqs.com

Zadzwoń biuro:
+48 533- 232-575

Dział handlowy:

+48 572- 818 - 644

AKTUALNOŚCI

FORMULARZ KONTAKTOWY