Prezentacja systemów Spartaqs na Aviation EXPO 2020 w Kielcach

wrz 21, 2020 | Aktualności

W dniach 19-20.09.2020 r. odbyły się II Targi Lotnicze AVIATION EXPO 2020 organizowane w Kielcach, których przedmiotem były najnowsze nowinki technologiczne i całe spektrum rynku. Poza częścią wystawienniczą targów AVIATION EXPO odbyły się prelekcje, konferencje i spotkania dotyczące branży lotniczej i dronowej.

W oparciu o współpracę z Katedrą Uzbrojenia z Politechniki Świętokrzyskiej firma Spartaqs zaprezentowała najnowsze możliwości technologiczne własnych dronoidów przeznaczonych do realizacji skomplikowanych zadań w transporcie, logistyce i obronności.

W prezentacji pt. „Nowe hybrydowe technologie dronowe w transporcie, logistyce i innych obszarach. Przykłady najnowszych rozwiązań i trendów.” została przedstawiona  m.in. relacja z pierwszego testu systemu ogólnokrajowej dystrybucji przesyłek zakończonego sukcesem. Paczki dostarczono dronoidami Hermes V8C i Vector V4C na lotnisko Muchowiec w Katowicach skąd przetransportowano je samolotem Sirius firmy Eagle Wings do miejsca przeznaczenia, na lotnisko w Ostrowie Wielkopolskim.

Prezentowano dronoida HERMES V8MT posiadającego dopuszczenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego do lotów automatycznych poza widocznością (BVLOS) w przestrzeni miejskiej (U-Space) o nr bocznym SP-YHMS, który na swoim pokładzie przewiózł próbki do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 pomiędzy dwoma szpitalami – Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie przy ul. Wołoskiej, a Centralnym Szpitalem Klinicznym UCK WUM przy ul. Banacha.

Oprócz DST – Dronowego Systemu Transportowego zaprezentowano również: 

  • działanie dronoida Hermes V8MD – Mine Detector, który został stworzony jako jednostka wsparcia w operacjach saperskich, na obszarach objętych konfliktem oraz w strefach neutralizacji niewypałów i niewybuchów amunicji artyleryjskiej,
  • pierwszy w Polsce oprysk antyseptyczny za pomocą dronoida Heracles V8ASD – dezynfekcja na Rynku miasta Katowice.
  • oraz system tarczy antybalistycznej ANTARES z użyciem dronoidów o napędzie rakietowym.

KONTAKT

Spartaqs Sp. z o.o.
Zygmunta Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice

E-mail:
biuro@spartaqs.com

Zadzwoń biuro:
+48 533- 232-575

Dział handlowy:

+48 572- 818 - 644

AKTUALNOŚCI

FORMULARZ KONTAKTOWY