+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Spartaqs na targach MSPO 2021

wrz 16, 2021 | Aktualności

Za nami Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2021, który odbył się z udziałem firmy Spartaqs.

29 edycja Targów #MSPO2021, miała miejsce w dniach 7-10.09.2021 w Kielcach. W trakcie wydarzenia zaprezentowano największe dokonania i potencjał firm z branży przemysłu zbrojeniowego. Wydarzenie odbyło się przy honorowym patronacie prezytenta RP – Andrzeja Dudy.

W tym roku po raz kolejny firma Spartaqs dzieliła targowe stoisko z Politechniką Świętokrzyską. Wraz z Katedrą Uzbrojenia Politechniki Świętokrzyskiej firma Spartaqs prowadzi wspólne prace nad projektami pro-obronnymi, między innymi nad systemem tarczy antybalistycznej ANTARES, którą zaprezentowaliśmy podczas wydarzenia.

Trzeciego dnia targów odbyła się konferencja pod patronatem honorowym Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, pt. „Wojsko – Nauka – Przemysł: klucz do rozwoju polskiego sektora zbrojeniowego” zorganizowana przez Departament Rozwoju Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dotyczyła ona innowacji oraz procesów B+R w obszarze obronności. W trakcie trwania konferencji podpisano umowę dotyczącą współpracy naukowej pomiędzy PGZ, a naszym partnerem – Politechniką Świętokrzyską.

Jak podkreślano podczas konferencji „Potencjał krajowego przemysłu zbrojeniowego ma niebagatelny wpływ nie tylko na bezpieczeństwo państwa, ale również na rozwój gospodarczy. Sektor obronny był wielokrotnie źródłem innowacji technologicznych, zmieniających oblicze współczesnego świata. Jak najpełniejsze wykorzystanie tego potencjału zależy przede wszystkim od harmonijnej współpracy pomiędzy wojskiem, przemysłem a nauką, w tym uczelniami i szkołami wyższymi oraz instytutami badawczymi.”

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba wspomniał o projektach rozwijanych we współpracy z firmą Spartaqs, co wpływa mobilizująco na tempo prac nad projektami pro-obronnymi w naszej firmie.

W 2018 roku spółka Spartaqs po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Targach Kielce 2018 biorąc udział w konkursie innowacyjnych technologii – Defender.
Wielkim wyróżnieniem było uhonorowanie spółki nagrodą specjalną targów za innowacyjny, niewidzialny dronoid z powłokami dyspersyjnymi Prometheus, które zostało nadane spółce osobiście przez Prezesa Zarządu Targów.

Jak co roku Targi MSPO były doskonałą okazją do spotkań biznesowych, wymiany doświadczeń i promocji najnowszych trendów technologicznych na arenie międzynarodowej.

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575