+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Spartaqs na Targach Lotniczych Aviation Expo 2022

wrz 21, 2022 | Aktualności

W dniach 17-18 września miała miejsce czwarta edycja Targów Lotniczych AVIATION EXPO w Kielcach – wydarzenia poświęconego tematyce lotnictwa lekkiego.

 

Odwiedzający targi mieli okazję zapoznać się z prezentowanymi na hali wystawienniczej lekkimi konstrukcjami lotniczymi oraz wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących odbywających się na terenie targów, między innymi konferencji Global Drone Conference, prowadzonej przez Panią Joannę Wieczorek (Praktyka Prawa Lotniczego), w której wzięli udział reprezentanci firm branżowych uczestnicząc między innymi w debacie „Biznes dronowy – co się teraz opłaca”

 

Jednym z uczestników wspomnianej debaty był Sławomir Huczała, główny konstruktor i współwłaściciel firmy Spartaqs, który podkreślił możliwość skutecznego wykorzystania i znaczącego przyspieszenia transportu medycznego z pomocą BSP, jednocześnie zwracając uwagę na potrzebę uproszczenia przepisów i regulacji prawnych, co wpłynęłoby korzystnie na dynamikę rozwoju tej branży.

Zwrócił również uwagę, że w chwili obecnej firmy będące liderami branży dronowej w kraju prowadzą intensywne prace nad przygotowaniem rozwiązań, które umożliwią tzw. dostawy ostatniej mili.

Jak podkreślili przedstawiciele branży lotniczej biorący udział w debacie duża popularność dronów dostępnych na cywilnym rynku stawia nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa wśród zarządu lotnisk, którzy są zainteresowani skutecznymi systemami antytronowymi.

 

Obecność przedstawicieli branży na wydarzeniach poświęconych tematyce dronowej stwarza doskonałą okazją do dzielenie się wzajemnym doświadczeniem, wypracowania wspólnych i skutecznych rozwiązań, a także do szerzenia wiedzy na temat technologii drogowej i jej bezpiecznego wykorzystania również w przestrzeni U-Space.

 

Dziękujemy Organizatorom, Pani Joannie Wieczorek oraz Targi Kielce S.A. za możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu.

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575