+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

SPARTAQS NA PAIH EXPO 2018

paź 25, 2018 | Aktualności

Spartaqs na I Forum Wsparcia Polskiego biznesu za granicą

“Chcemy zachęcić przedsiębiorców do wychodzenia na rynki bardziej ryzykowne niż rynki europejskie” – powiedziała Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz otwierając Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą – PAIH EXPO 2018, które odbyło się 25 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

W forum uczestniczyło ponad 6 tysięcy polskich firm planujących lub już realizujących ekspansję zagraniczną, w tym również przedstawiciele firmy Spartaqs. Uczestnicy mogli uzyskać informacje o wybranych rynkach zagranicznych, lokalnych branżach priorytetowych, nawiązać relacje biznesowe, zidentyfikować potencjalnych partnerów, a ponadto poszerzyć swoją wiedzę o barierach wejścia na rynek, o kulturze biznesowej na danym rynku oraz o dostępnych lokalnie instrumentów wsparcia.

„Polskie produkty cechuje wysoka jakość, a wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorców ze strony Państwa z pewnością przyczyni się do wzrostu rozpoznawalności polskich wyrobów na rynkach zagranicznych. Większa świadomość wymagań rynkowych w poszczególnych rejonach świata to pierwszy krok do rozpoczęcia działalności eksportowej” – stwierdziła Aleksandra Borowska, Prezes firmy Spartaqs

„Dzisiaj w dobie tzw. IV rewolucji przemysłowej – mówiła Pani Minister – Polska ma szansę wziąć w niej udział na pełnych prawach. (…) Mamy kapitał ludzki (…), to informatycy, inżynierowie, to oni są dzisiaj najlepszymi fachowcami na świecie (…). Mamy elastycznych, zwinnych, głodnych sukcesu przedsiębiorców (…)”

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wychodzi naprzeciw potrzebom polskiego biznesu za granicą, ma na celu zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz wspiera w pokonywaniu procedur administracyjnych, znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, wiarygodnych partnerów oraz dostawców. W 12 pawilonach tematycznych każdy region świata był prezentowany przez ekspertów z 56 Zagranicznych Biur Handlowych PAIH.

“Chcemy również wspierać polskich eksporterów na rynkach pozaeuropejskich, co jest pomyślane jako polityka dywersyfikacji i obrony przed zmieniającymi się cyklami gospodarczymi w Europie” – podkreślił prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) Tomasz Pisula.

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575