Pomoc dla Ukrainy – Wszystkie ręce na pokład!

mar 2, 2022 | Aktualności

Największe zło to tolerować krzywdę” – Platon

W związku z coraz bardziej dramatyczną sytuacją na Ukrainie, spowodowaną agresywnym i bezpardonowym atakiem Rosji, rośnie liczba uchodźców na granicy polsko-ukraińskiej, którzy mają nadzieję na uzyskanie bezpiecznego schronienia na terenie naszego kraju. Ci uchodźcy to przede wszystkim kobiety z dziećmi, których rzeczywistość została zburzona przez rakiety, gradem spadające na ich domy, szkoły, przedszkola.

Od początku konfliktu Ukraińcy wykazują olbrzymią odwagę, determinację i hart ducha w walce z najeźdźcą, który stara się odebrać im wolność i zdeptać ich marzenia o niepodległej Ukrainie. My Polacy doskonale wiemy, czym jest sowiecka okupacja, jak trudna, długa i wyczerpująca to walka i że takiej walki nie można wygrać samemu

Edmund Burke, irlandzki filozof i polityk powiedział kiedyś, że ”Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili”, dlatego jako Spartaqs postanowiliśmy czynnie wesprzeć Ukrainę i jej obywateli.

Dziś, tj. 01.03.2022 r., we współpracy między innymi z Kirą Sukhoboichenko i jej Fundacją Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków / Flying Bag, Turystyczna Organizacja Otwarta, biurem podróży IRiS Travel z Rudy Śląskiej oraz dzięki pomocy wielu dobrych ludzi, którzy wraz z nami otwarli swoje serca na krzywdę i cierpienie ukraińskich rodzin, wysłaliśmy na granicę pierwszy transport, który przywiezie kilka rodzin ukraińskich z dziećmi, którzy na miejscu mają już zapewnione mieszkanie wraz z wyżywieniem oraz pomoc prawną i psychologiczno – medyczną. Osoby, które z dobroci serca nieodpłatnie udostępniły swoje domy i lokale na potrzeby mieszkalne dla uchodźców, zadeklarowały również darmową pomoc w zakresie ich wyżywienia, za co ogromnie dziękujemy. Udzielone dotychczas wsparcie są nieocenione w tej trudnej sytuacji.

Zorganizowaliśmy zbiórkę środków, dzięki którym udało się przygotować dla nowo przybyłych paczki zawierające produkty pierwszej potrzeby, zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Jesteśmy też w stałym kontakcie z organizacjami, które pomogą w znalezieniu pracy, szkół lub przedszkoli dla dzieci, żeby ułatwić uchodźcom odnalezienie się w nowej sytuacji po tym trudnym dla nich doświadczeniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wsparli akcję pomocy Ukrainie. Jeśli ktoś chciałby przyłączyć się do nas i zaoferować swoją pomoc, zachęcamy do kontaktu przez nasz FB.

Już Napoleon powiedział: „Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych” – każdy dzień konfliktu na Ukrainie potwierdza, że my Polacy stajemy na wysokości zadania i że nie zostawiamy bez pomocy tych, którzy tego potrzebują.

Sława Ukrajini!

KONTAKT

Spartaqs Sp. z o.o.
Zygmunta Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice

E-mail:
biuro@spartaqs.com

Zadzwoń biuro:
+48 533- 232-575

Dział handlowy:

+48 572- 818 - 644

AKTUALNOŚCI

FORMULARZ KONTAKTOWY