Pierwszy w Polsce pilotaż dostaw z użyciem dronów!

kwi 13, 2021 | Aktualności

12 kwietnia 2021 roku z naszym partnerem LDT – transport dronami w Lublinie oficjalnie rozpoczęliśmy pilotaż dronowego systemu transportowego realizowanego dla sieci handlowej Decathlon Polska.

Sieć dysponując jednym z najbardziej rozbudowanych systemów zarządzania stanami magazynowymi w Europie, dostrzegła ogromny potencjał w rozwiązaniach Spartaqs oferowanych wraz z firmą LDT. Analizowane wdrożenie polega na sprawnym i efektywnym ekonomicznie przenoszeniu asortymentu pomiędzy sklepami w obrębie miasta oraz docelowo dostaw JUST IN TIME z magazynów centralnych do sklepów w całej Polsce.

W dniu wczorajszym dokonaliśmy pierwszej publicznej prezentacji transportowego dronoida HERMES II (jak się zaprezentował oceńcie obserwując fotorelację). Szersza relacja wideo z wydarzenia wkrótce zostanie opublikowana na kanale YouTube Spartaqs Group.

Hermes 2 mimo podobnych gabarytów jest lżejszy od swojego poprzednika, dysponuje o wiele wydajniejszym zespołem napędowym zaprojektowanym specjalnie dla niego, dwukrotnie większym zasięgiem, kilkoma innowacjami wyróżniającymi go na tle wszystkich naszych konstrukcji. Wyposażony jest również w automatycznie odłączany, wielofunkcyjny pojemnik cargo.

Istnieje możliwość podłączania pod Hermesa II pojemników o różnym kształcie i pojemności. Nowa konstrukcja charakteryzuje się ponad dwukrotnie dłuższym zasięgiem co pozwala skutecznie realizować operacje nawet w obrębie województwa, w trudnych warunkach pogodowych. Więcej na temat tej rewolucyjnej platformy już niebawem.

Pierwszy lot w tworzonym obecnie dronowym systemie transportowym odbędzie się 6 maja 2021 roku. Jest to już drugi tak poważny pilotaż, który realizujemy dla naszych partnerów. O postępach prac będziemy informować na bieżąco. Przy realizacji projektu nieocenione wsparcie okazali – Decathlon Lublin, Urząd Miasta Lublin i Starostwo Powiatowe w Lublinie.

PIERWSZY W POLSCE PILOTAŻ KOMERCYJNYCH DOSTAW Z UŻYCIEM DRONÓW OFICJALNIE ROZPOCZĘTY

12 kwietnia 2021 roku z naszym…

Opublikowany przez Spartaqs Group Wtorek, 13 kwietnia 2021

KONTAKT

Spartaqs Sp. z o.o.
Zygmunta Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice

E-mail:
biuro@spartaqs.com

Zadzwoń biuro:
+48 533- 232-575

Dział handlowy:

+48 572- 818 - 644

AKTUALNOŚCI

FORMULARZ KONTAKTOWY