+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Pierwszy w Polsce oprysk antyseptyczny za pomocą dronoida zrealizowany! Heracles V8ASD Spartaqs na rynku miasta Katowice.

lip 1, 2020 | Aktualności

We wtorek 30 czerwca 2020 roku firma Spartaqs przeprowadziła pierwszy, testowy oprysk antyseptyczny za pomocą dronoida Heracles V8ASD. Dezynfekcji poddano infrastrukturę w przestrzeni miejskiej Katowic, w porozumieniu z władzami miasta, we współudziale Pana Marcina Dziekańskiego, obserwatora z ramienia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Od kilku miesięcy trwają intensywne prace nad konstrukcją dronoida Heracles V8ASD – rozwojowej wersji dronoida pożarniczego Fire Fighter, którego konstrukcja została zmodyfikowana w celu dostosowania do nowego zadania w czasie pandemii koronawirusa – oprysku antyseptycznego powierzchni i obiektów w mieście.

Po przeprowadzeniu serii testowych lotów dezynfekcyjnych w firmie oraz na terenie Centralnoeuropejskiego Demonstratora Dronów, nadszedł czas na sprawdzenie jak mogłaby przebiegać taka usługa w realnych warunkach.
Dronoid Heracles V8ASD z 10 litrami płynu antyseptycznego na pokładzie, pod okiem grupy operatorów i obserwatorów z firmy Spartaqs wykonał testową dezynfekcję ławek przy Sztucznej Rawie na Rynku w Katowicach. 

Pierwsza faza testów w mieście wymagała przeprowadzenia procedury w trybie manualnym, zarówno w celach bezpieczeństwa jak i na potrzeby badań, których celem było zebranie jak największej ilości danych i informacji na temat sterowania platformą, metod oprysku oraz precyzji w wykonywaniu dezynfekcji. Dane zebrane podczas lotu przez grupę ekspertów z firmy Spartaqs są obecnie analizowane.

Po zakończeniu badań powstanie docelowa konstrukcja dronoida Heracles, która będzie zdolna do przenoszenia 25 litrów płynu antyseptycznego na pokładzie, wyposażona w specjalistyczne czujniki, dzięki którym platforma będzie sama omijać przeszkody oraz osłony na śmigła, przystosowane do pracy w przestrzeni miejskiej. Finalna konstrukcja dronoida będzie wykonywać swoją misję zdalnie, w sposób zautomatyzowany. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu  z wczorajszych testów w Katowicach, a a także do śledzenia postępów w pracach nad dronoidem Heracles V8ASD.

 

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575