+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Near Space Technologies dołączył do konsorcjum Spartaqs Group

lut 1, 2019 | Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że 1 lutego 2019 r. do Spartaqs Group dołączyła firma Near Space Technologies. Celem powstałego konsorcjum jest dalszy, dynamiczny rozwój  projektu ARL – Aerostatic Rocket Launcher – innowacyjnej platformy służącej do wynoszenia ładunków w przestrzeń kosmiczną, autorstwa Sławomira Huczały, głównego konstruktora Spartaqs.

W ramach konsorcjum spółka Spartaqs opracuje hybrydową, aerostatyczną platformę dronową zdolną do wynoszenia i odpalania rakiet w stratosferze. Dodatkowo Spartaqs wykona podsystemy elektroniczne dla aerostatu oraz rakiety, w tym systemy łączności, telemetrii i kontroli lotu.

W ramach projektu, Near Space Technologies opracuje rakietę wyposażoną w eksperymentalny silnik hybrydowy. Rakieta w swoich założeniach ma być zdolna do startu z platformy ARL.

Częścią projektu jest również stworzenie innowacyjnego systemu precyzyjnego sprowadzania rakiety nośnej na ziemię, który umożliwi autonomiczne lądowanie rakiety w ustalonym obszarze.

W celu rozwoju platformy ARL podjęliśmy również współpracę z firmą Space Forest. Pozytywne wyniki testów rakietowych umożliwią start rakiety suborbitalnej, opracowanej  w tej firmie.

Zapraszamy do śledzenia postępów w rozwoju naszej platformy!

Na zdjęciach: od lewej Damian Mayer (Near Space Technologies), Pani Aleksandra Borowska (Prezes Zarządu firmy Spartaqs), Pan Sławomir Huczała (właściciel i główny konstruktor Spartaqs)

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575