+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Dronoid Hermes V8M dostarczył przesyłkę klientowi do domu!

maj 12, 2021 | Aktualności

Dronoid Hermes V8M po raz pierwszy dostarczył przesyłkę ze stacjonarnego sklepu Decathlon w Lublinie, prosto do domu i rąk klienta.

W dniu 11 maja 2021 roku firma Spartaqs zrealizowała pierwszy w historii przelot transportowy. Dostarczono zamówienie dla sieci sklepów Decathlon, prosto ze sklepu na posesję klienta.

Dronoid Hermes V8M wystartował z lądowiska przy sklepie Decathlon w Lublinie (Węglin), mając na swoim pokładzie kilka różnorodnych ładunków. Pierwszy trafił w ręce klienta po pokonaniu dystansu 1,5 kilometra, wykonując jednocześnie międzylądowanie na terenie jego prywatnej posesji.

Po przyjęciu oczekiwanej przesyłki dronoid wystartował ponownie, przemierzając trasę o długości 7 kilometrów i kontynuując lot w kierunku drugiego sklepu Decathlon w Lublinie (Czechów). Po pomyślnym lądowaniu obsługa sklepu odebrała pozostałe składowe transportowanego zamówienia.

Hermes V8M poruszał się lecąc na wysokości 120 metrów i mimo słonecznej pogody warunki lotu okazały się bardzo trudne. A to z uwagi na silne porywy wiatru, osiągające chwilami nawet 18 metrów na sekundę.

Mimo to, dronoid firmy Spartaqs wykonał swoje zadanie bezbłędnie a silny wiatr w żaden sposób nie ograniczył funkcjonalności naszej maszyny. Wszystkie cele osiągnięte zostały zgodnie z oczekiwaniami, a nasz klient został usatysfakcjonowany.

Po raz pierwszy duża sieć handlowa zdecydowała się podjąć rękawice i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta przy pomocy systemów bezzałogowych. Kolejny, historyczny krok za nami a już niedługo kolejne.

Wydarzenie odbyło się we współpracy z:

 LDT – transport dronami

Zapraszamy do obserwowania fanpage’a na Facebook – @SpartaqsGroup

Wsparcie

Informacje

Kontakt

Spartaqs Sp. z o.o.
ul. Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice
e-mail: biuro@spartas.com
Telefon: +48 533 232 575