+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Czy połączenie technologii rakietowych i dronowych jest możliwe? Rozwiązania konstrukcyjne Sławomira Huczały pokazują, że tak! Portal Gadżetomania.pl

Kvě 19, 2020 | Masmédia o nás

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu Adama Bednarka “Dronowa rewolucja na polskim niebie. Transport paczek możliwy jeszcze w tym roku”, opublikowanego na  portalu Gadżetomania.pl.

Dariusz Werschner, prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych przybliżył w nim problem braków legislacyjnych dotyczących wprowadzania usług dronowych na szeroką skalę, wskazując jednocześnie na fakt gotowości branży na realizację tych usług.

Mówi o wykorzystaniu technologii dronowych poza granicami Polski, a także przedstawia kilka nowatorskich rozwiązań technologicznych Sławomira Huczały, głównego konstruktora i współwłaściciela firmy Spartaqs.

Dron rakietowy to nowy rodzaj statku powietrznego. Rakieta pozwala dostarczyć drona w ciągu kilku minut na dystansie wielu kilometrów w wymagany obszar. Następnie odrzucany jest moduł z silnikiem rakietowym i zostaje sam dron. Mamy go na miejscu i w zadanym obszarze możemy nim wykonać misję – dostarczyć ładunek lub prowadzić obserwację. Taka technologia jest w Polsce i została opracowana na Śląsku. To przykład technologii, która wyprzedza swoją epokę.” — wyjaśnia Werschner.

Kolejnym przykładem wykorzystania technologii bezzałogowych autorstwa Huczały jest dron gaśniczy, który gasi pożary nie wodą, ale specjalnymi ładunkami gaszącymi. To jest technologia, która nie powstała dotąd nigdzie na świecie. Maszynę chronią specjalne osłony, które zapobiegają przegrzaniu się elektroniki — dzięki temu urządzenie podleci bliżej i będzie bardziej skuteczne.”

Cały artykuł jest dostępny na portalu Gadżetomania.pl

KONTAKT

Spartaqs Sp. z o.o.
Zygmunta Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice

E-mail:
biuro@spartaqs.com

Zadzwoń:
+48 533- 232-575

AKTUALNOŚCI

FORMULARZ KONTAKTOWY