+48 533 232 575 biuro@spartaqs.com

Spartaqs na Finale 9. Edycji Droniady

Čvn 30, 2022 | Aktuality

29 czerwca 2022 r. firma Spartaqs wzięła udział w Finale 9. Edycji Droniady, który odbył się na Lotnisku Muchowiec, podczas trwającego w Katowicach Światowego Forum Miejskiego.

Jednym z tematów poruszanych w trakcie wydarzenia były szanse i zagrożenia, jakie niesie za sobą obecność dronów w miastach oraz niewątpliwa konieczność ich wprowadzenia w najbliższej przyszłości na szeroką skalę, szczególnie w obszarach, w których odnotowuje się krytyczną potrzebę przyspieszenia łańcucha dostaw – głównie w sektorze medycznym.

Harmonogram finałowego dnia Droniady obejmował między innymi debaty dotyczące obecnych uwarunkowań rynku dronowego w Polsce oraz przyszłości tej technologii w naszym kraju, prezentacje produktów krajowych liderów branży BSP, jak również pokazy dynamiczne dronów w locie.

W debacie „Przyszłość medycznych usług dronowych w miastach – zastosowanie specjalne, akcje S&R, medyczny transport dronowy z perspektywy uczestników rynku„ wzięli udział przedstawiciele polskich firm dronowych. W imieniu @SpartaqsGroup głos zabrał Sławomir Huczała, główny konstruktor i właściciel firmy, który podkreślał konieczność uproszczenia procedur na poziomie instytucjonalnym, stworzenia infrastruktury naziemnej oraz przede wszystkim wytyczenia bezpiecznych dronostrad – stałych tras, po których bez konieczności każdorazowego przeprowadzania analiz bezpieczeństwa mogłyby latać drony, realizujące między innymi usługi transportowe

Podczas pokazów dynamicznych zaprezentowaliśmy dronoidy będące częścią Dronowego Systemu Transportowego (DST), autorskiego rozwiązania Spartaqs – dronoid transportowy Hermes, zdolny do realizacji błyskawicznych dostaw przesyłek drobnicowych o masie do 10 kg oraz dronoid transportowy Heracles mogący przenosić ładunek w zasobniku cargo o wadze do 50 kg.

Dziękujemy Rektorowi-Komendantowi Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, nadbryg. dr inż. Panu Mariuszowi Feltynowskiemu, który wiele lat temu zainspirował nas do stworzenia dronoida FireFighter za obecność za naszym stoisku i przeprowadzone rozmowy, Pani Profesor Olesji Włodimiriwnej Maksimowicz z Lviv Politechnic National University za spotkanie i możliwość wymiany myśli, organizatorom wydarzenia, przede wszystkim twórcy Droniady Sławomirowi Kosielińskiemu za możliwość uczestnictwa, uczestnikom paneli dyskusyjnych za możliwość wymiany myśli oraz wszystkim instytucjom, firmom oraz gościom zaangażowanym w tworzenie Droniady i obecnym na niej.

KONTAKT

Spartaqs Sp. z o.o.
Zygmunta Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice

E-mail:
biuro@spartaqs.com

Zadzwoń:
+48 533- 232-575

AKTUALNOŚCI

FORMULARZ KONTAKTOWY