Wprowadzenie

Hermes V8 Cargo - dronoid transportowy

Dronoid transportowy HERMES V8M, to wielowirnikowiec przeznaczony przede wszystkim do wykonywania skomputeryzowanych misji automatycznych, które mogą być prowadzone zarówno w dzień jak i w nocy oraz w trudnych warunkach pogodowych.

Protoplastą konstrukcji jest dronoid Vector V8S produkcji Spartaqs, z którego zaczerpnięto najlepsze rozwiązania, implementując je do zastosowań typu Heavy – Duty.

Zastosowanie 8 silników dużej mocy i podwojenie napięcia zasilania w stosunku do konstrukcji bazowej, pozwoliło zwiększyć udźwig roboczy platformy do ośmiu kilogramów (do 20 kg masy startowej). Dzięki temu dronoid jest w stanie przenosić cięższe i doskonalsze urządzenia optoelektroniczne lub pomiarowe, niedostępne dla mniejszych konstrukcji.

Hermes posiada redundancję wszelkich niezbędnych obwodów. Zasilanie z dwóch ogniw umożliwia wygenerowanie znacznej mocy chwilowej, dzięki czemu dronoid jest stabilny także w niekorzystnych warunkach pogodowych i nadaje się do prac typu heavy-duty.

Dodatkowo Hermes jest wyposażony w pojemnik transportowy, którym z powodzeniem może przewozić leki, opatrunki oraz inne ładunki w warunkach miejskich lub w rejony trudno dostępne.

W czasie pokoju może służyć jako powietrzny transport (Hermes V8Mc – dronoid cargo) w mieście w ramach programu U-space (drony w mieście i w służbie człowiekowi), oraz także jako powietrzny korytarz życia, który daje możliwość na szybkie dotarcie na miejsce i dostarczenie wstępnej pomocy poszkodowanym w zdarzeniu losowym. Może też przewozić krew, leki, próbki medyczne oraz organy do przeszczepu. Stanowić będzie nieocenioną pomoc w poszukiwaniu osób zaginionych w trudnym terenie, a także przy zarządzaniu tłumem na zgromadzeniach lub w czasie akcji ratunkowych (dronoid może mieć zamontowany megafon).

Hermes może być również pomocny w czasie konfliktów zbrojnych, przewożąc leki, opatrunki i krew w trudne rejony działań, a także urządzenia pomiarowe i urządzenia łączności. Przy zastosowaniu wysokiej jakości aparatury optycznej z termowizją, Hermes może wyszukiwać i śledzić obiekty aktywne termicznie. Swoje zadania może wykonywać w trudnych warunkach pogodowych i środowiskowych.

Dronoid transportowy Hermes jest innowacyjnym, w 100% polskim rozwiązaniem, które niesie wsparcie zarówno dla jednostek cywilnych działających w czasie pokoju, jak i tych wojskowych, funkcjonujących w czasie konfliktu. Podobnej konstrukcji, która jest w stanie skutecznie i szybko przenosić ładunki transportowe do 8 kg próżno szukać obecnie na rynku.

HERMES V8M został uhonorowany nagrodą w kategorii „Innowacyjny Produkt” na gali wręczenia nagród VI edycji konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2019 – Innowacje na rzecz bezpieczeństwa i obronności, a także został doceniony przez ekspertów powołanych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego do Konkursu „Dobry Wzór 2019”, gdzie otrzymał wyróżnienie i stał się „Finalistą konkursu Dobry Wzór 2019”.

Cechy konstrukcji

POBIERZ
KARTĘ KATALOGOWĄ

Moduły Rozszerzeń

 • Wysokiej jakości aparatura optyczna z termowizją, umożliwiająca wyszukiwanie i śledzenie obiektów aktywnych termicznie
 • Zespół czujników pirometrycznych do określania temperatury powierzchniowej śledzonego obiektu
 • Kamera wizyjna z regulacją pochylenia, umożliwiająca obserwację bezpośrednio pod platformą
 • Zamknięta komora baterii zapobiegająca wychładzaniu w niskiej temperaturze otoczenia
 • Oświetlenie pozycyjne umożliwiające lokalizację dronoida w nocy
 • Wymienny, wielomodułowy pojemnik cargo do transportu medycznego lub innego, według potrzeb klienta
 • Radio telemetryczne do bezprzewodowej komunikacji z dronoidem (programowanie misji automatycznych, podgląd statusu misji)
 • Komputer naręczny do obsługi misji autonomicznych i / lub podglądu z kamer.
Realizowane bezpośrednio przy pomocy:
 • Mobilnej stacji dowodzenia
 • Bazowej stacji dowodzenia
 • Komputera naręcznego
Realizowane pośrednio
 • Poprzez wcześniejsze zaprojektowanie misji, uruchamianej za pomocą komend.
Opcjonalny system:
 • Sterowania i pozycjonowania oparty na punktach charakterystycznych terenu, niezależny od GPS.