Spartaqs Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji bezzałogowych systemów latających, pływających i jeżdżących.

Zespół ekspertów Spartaqs składa się z projektantów oraz konstruktorów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu i wdrażaniu nowoczesnych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru systemów bezzałogowych.

Spółka projektuje konstrukcje mechaniczne, oprogramowanie oraz elektronikę i posiada autorskie rozwiązania, które pozwalają oferować technologię na poziomie unikatowym w skali światowej.

Spartaqs wyróżnia się tym, iż wszystkie projekty oraz  rozwiązania technologiczne są tworzone od podstaw przez własne biuro konstrukcyjne, dotyczy to w szczególności kluczowych komponentów, takich jak elektronika, protokoły transmisji i szyfrowania, algorytmy autonomii lotu, a także innych istotnych części. Pozwala to na realizację zadań na bardzo wysokim poziomie. Spółka opracowuje systemy w większości w oparciu o materiały i zasoby pochodzenia krajowego.

W swoich działaniach Spartaqs posługuje się dewizą:

Innovation Award 2016 dla Spartaqs

„BEZPIECZEŃSTWO BEZ KOMPROMISÓW”

W roku 2016 firma Spartaqs otrzymała nagrodę Innovation Award 2016 za innowacyjny projekt wielozadaniowych dronów na Emirates & Europe Economic Forum.

Jesienią tego samego roku urządzenia firmy po raz pierwszy zadebiutowały na Międzynarodowych Targach w Dubaju i zostały przedstawione szerszej publiczności. Firma uzyskała również certyfikację Made in Poland przyznawaną najlepszym polskim producentom.

Polska Nagroda Innowacyjności 2017 dla Spartaqs za Dronoidy - Profesjonalne Wielozadaniowe Drony
Polska Nagroda Innowacyjności 2017 dla Spartaqs

W roku 2017 firma Spartaqs została laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2017 w programie prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcję Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej i Biznes Plus w Gazecie Wyborczej.

Systemy i urządzenia Spartaqs powstały między innymi w wyniku ścisłej współpracy z Karpackim Ośrodkiem Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu i były przez wiele miesięcy testowane w realnych warunkach działania. Rozwiązania spółki zostały również docenione przez takie instytucje jak:

Biuro Ochrony Rządu, Centralne Biuro Śledcze, Straż Graniczna i Policja. Technologie i projekty Spartaqs są konsultowane i rozwijane we współpracy z ośrodkami naukowymi.

10-12 maja 2017r. firma Spartaqs została zaproszona do wzięcia udziału w dyskusji “Drony – technologia dla ludzi i gospodarki”, która miała miejsce na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Na tym prestiżowym wydarzeniu, w którym udział wzięło ponad 8.000 gości z Europy i świata, firma przedstawiła swoją wizję przyszłości dronów oraz ich miejsca w naszym codziennym życiu.

Spartaqs zaproponował także wprowadzenie nowej kategorii i nazewnictwa  dla tego typu zautomatyzowanych urządzeń, mogących wykonywać zadania bez udziału człowieka. Do ich określenia w cywilnych, profesjonalnych zastosowaniach Spartaqs użył nazwy “DRONOIDY”.

Nazwa ta ma na celu wprowadzenie rozróżnienia profesjonalnych urządzeń od zabawek i wszelkich innych amatorskich konstrukcji latających.